Без категорії

IQ Energy

Про програму

Програма IQ energy це Фінансовий Інструмент для сприяння удосконаленням у сфері енергоефективності в житловому секторі України у відповідності до європейських стандартів. Програму було розроблено Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за підтримки донорів.

Проекти енергоефективності, яким надаватиметься підтримка, складатимуться з інвестицій у високопродуктивні енергоефективні технології, стосовно яких можна очікувати досягнення енергоефективності на рівні, щонайменше на 20% вище ніж у порівнянні з середньо ринковими показниками. 

Каталог енергоефективного обладнання та матеріалів, які відповідають критеріям такого фінансування – http://www.iqenergy.org.ua/technologiesКаталог  Постачальників – http://www.iqenergy.org.ua/suppliers. Технології та матеріали, які включені до Каталогу Технологій, відповідають високим стандартам, встановленим ЄБРР на основі доведеної методології, яка використовується в багатьох країнах.

В рамках цієї програми ЄБРР співпрацює з фінансовими установами в Україні які надають кредити на фінансування зазначених заходів у сфері енергоефективності. Більш детальну інформацію про умови кредитування можна прочитати на сайтах банків-партнерів Укрсиббанк та Райффайзен Банк Аваль. Подати заявку на кредит можна тут.

Крім фінансування, проект надає своїм учасникам консультаційні послуги з питань, що стосуються енергозберігаючого обладнання та технологій.

Інвестиції в прийнятні технології та матеріали можуть відповідати вимогам на заохочувальні платежі-компенсації (гранти) у розмірі 35% суми інвестицій для фізичних осіб.

Програма підтримується механізмом заохочення за рахунок грантових коштів на загальну суму 15 мільйонів євро, наданих Східноєвропейським Партнерством в сфері енергоефективності та екології (“E5P”), та грантом технічної допомоги для реалізації програми, що надається у рівній частці від E5P та Швеції. Індивідуальний позичальник може отримати компенсацію (грант) до 3 000 євро. Компенсація (грант) складає 35% від суми кредиту або інвестицій у енергоефективні технології (включаючи монтажні роботи та доставку). Грантовий відсоток — 35% незалежно від кількості категорій продуктів з Каталогу Технологій.

Критерії Енергоефективності

Каталог Технологій – це список прийнятних матеріалів та обладнання, що пропонуються на українському ринку, і які призначені для використання в житловому секторі. Характеристики таких матеріалів та обладнання можуть значним чином покращити енергоефективність будівель. Вибір продукції для Каталогу Технологій здійснювався шляхом прямих контактів з виробниками та постачальниками енергоефективних матеріалів і обладнання (понад 100 компаній), і ґрунтувався на детальній перевірці параметрів продукції з метою її відповідності високим критеріям енергоефективності, розробленим ЄБРР згідно з діючими вимогами українського законодавства, сучасними ринковими технологіями та їхньою вартістю. Каталог Технологій регулярно поновлюється і підтримується упродовж терміну функціонування програми. Це відкрита база даних, а участь постачальників у цьому переліку є добровільним і підлягає зміні.

енергоефективність

Теплоізоляція

Основним критерієм, що визначає ефективність утеплювача, є його коефіцієнт теплопровідності. Чим нижча ця величина, тим ефективнішою є теплова ізоляція (у результаті тепловтрати, а відповідно і експлуатаційні затрати, стають меншими). Каталог Технологій включає теплоізоляційні матеріали зі значенням теплопровідності не вищим, ніж 0,04 Вт/(м·K). Для порівняння, утеплювач завтовшки 100 мм зі згаданим коефіцієнтом теплопровідності відповідає цегляній стіні товщиною 2 м. Відповідно, іншою важливою характеристикою теплоізоляції є її товщина. Чим товщим є шар теплоізоляції, тим краще. Теплоізоляція з Каталогу Технологій для кожного типу зовнішніх огороджень має бути вибрана таким чином, щоб забезпечити сумарну товщину шару утеплювача не менше ніж 100 мм для зовнішніх стін та підлоги, і не менше 200 мм – для горищних перекриттів / даху.

 

Вікна

Основним критерієм, що визначає енергоефективність вікна, є його опір теплопередачі. Чим більше його значення, тим меншими є тепловтрати через вікно – ефективність продукції зростає. Коли Ви вибираєте вікно, приділяйте особливу увагу його опору теплопередачі. Згідно з критеріями енергоефективності Програми опір теплопередачі вікон має бути не менше ніж 0,75 м²·K/Вт для всієї території України. Окрім цього застосовують додаткові критерії прийнятності: 

  • Склопакет повинен мати дві або більше повітряних камер (більше не підтримуються однокамерні склопакети);
  • Товщина профільної системи (непрозорої частини) віконної конструкції повинна бути не меншою ніж 70 мм (не підтримуються 3-х та 4-х камерні 58 мм та 60 мм системи);  
  • Товщина непрозорого заповнення віконних конструкцій (сендвіч-панелі) повинна бути не меншою ніж 32 мм.   

 

Котли

Основним критерієм, який визначає енергоефективність котла, є його коефіцієнт корисної дії (ККД). Чим більше дана величина, тим ефективнішим є котел – використовується менше палива з вищою продуктивністю. Каталог Технологій включає твердопаливні котли з ККД не нижче 85%, і газові конвекційні котли з ККД від 92%, а також газові конденсаційні котли з ККД не нижчим ніж 108%, що як мінімум на 20 % ефективніше, чим продукція, представлена в середньому на ринку.   

 

Теплові насоси

Основним критерієм, який визначає ефективність теплового насоса, є коефіцієнт його трансформації або COP. Він відображає співвідношення виробленої теплової енергії до спожитої електричної енергії. Чим вищий COP, тим ефективнішим є тепловий насос – він використовує менше електричної енергії з кращою продуктивністю.  

Каталог Технологій включає теплові насоси типу “вода-вода” з COP>4,5, “ґрунт-вода” з COP>4 та “повітря-вода” з COP>3.5. Дані теплові насоси щонайменше на 20 % ефективніші у порівнянні із продукцією, представленою в середньому на ринку.

 

Сонячні колектори

Основним критерієм, який визначає ефективність сонячного колектора, є коефіцієнт його оптичної ефективності або оптичний ККД. Чим вище цей коефіцієнт, тим ефективнішим є сонячний колектор – більше сонячної енергії перетворюється в теплову енергію.

Система сонячного водонагрівача, окрім самого сонячного колектора, включає також додаткові елементи: бак-акумулятор, циркуляційний насос, регулюючий прилад тощо. Каталог Технологій включає сонячні колектори (плоскі або вакуумні) з оптичним ККД біля 70%, а також додаткові елементи з відповідною ефективністю: розподільчі трубки з товщиною ізоляції не менше 30 мм, баки-акумулятори для гарячої води з теплоізоляцією стінок не менше 100 мм завтовшки. 

 

Системи опалення

Сучасні водяні системи опалення складаються з радіаторів із терморегуляторами, балансувальних клапанів для гідравлічного регулювання, циркуляційних насосів, автоматизованих систем центрального управління та регулювання, теплоізольованих розподільчих трубопроводів та запірної арматури. Кожний із зазначених елементів системи повинен мати характеристики енергоефективності не нижчі ніж загальна енергоефективність всієї системи.  

Каталог Технологій включає радіатори опалення (сталеві, алюмінієві та біметалічні), радіаторні терморегулятори (термостати), автоматичні балансувальні клапани, циркуляційні насоси з індексом енергоефективності (EEI ≤ 0,23), системи автоматизованого контролю температури, індивідуальні теплопункти, теплоізоляцію для трубопроводів з теплопровідністю не нижчою ніж 0,04 Вт/(м·K), баки-акумулятори об’ємом до 1000 л.

Для проектів по влаштуванню гідравлічної системи “тепла підлога” обов’язковим є використання основного обладнання із Каталогу Технологій:

– засоби для автоматичного керування температурою теплоносія;

– циркуляційний насос;

– теплоізоляція згідно Критеріїв Енергоефективності Програми IQ energy (приведено в таблиці вище).


Вхідні двері

Дверні блоки на основі ПВХ-профілів з склопакетами, можуть розглядатися як світлопрозорі (вікна) і, відповідно, на них слід генерувати сертифікати з Каталогу Технологій в розділі «вікна». 
При формуванні заявки на верифікацію інформацію про енергоефективний проект із застосуванням дверних блоків на основі ПВХ-профілів необхідно також включати в розділ «Вікна».

Формула дверної металопластикової конструкції  має відповідати тим самим критеріям (опір теплопередачі/ кліматична зона) , як і у віконних конструкціях.   

 

Рекуператори

Типи теплоутилізаційних установок:

– Пластинчатий рекуператор;

– Регенератор (роторний, металевий, керамічний).

Відео

Як заповнити заявку. Відео інструкція. Серпень 2018.
View More
IQ energy. Інструкція по генерації сертифікату відповідності.
View More
Як заповнити заявку. Відео інструкція. Серпень 2018.
IQ energy. Інструкція по генерації сертифікату відповідності.

Подати заявку

участь у програмі IQ Energy